سیاستاخبارTOP

دیدار سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف با شارژدافیر سفارت ترکیه در کابل

 

کابل9 جوزا باختر

شیخ الحدیث سرمحقق قضاوتپوه دکتور مفتی نور محمد ثاقب سرپرست وزارت  ارشاد، حج و اوقاف با جنک اونال، شارژدافیر و سرپرست سفارت ترکیه دیدار و گفتگو کردند.

دفتر مطبوعاتی وزارت ارشاد حج و اوقاف امروز با نشر این خبر گفته است:

در این دیدار ابتدا شارژدافیر سفارت ترکیه از دستاوردهاو پیشرفت های اخیر امارت اسلامی افغانستان خوشی نموده روابط دینی و فرهنگی افغانستان و ترکیه را حائز اهمیت خوانده گفت: افغان ها و ترک ها از لحاظ دین و مذهب یکی هستند نامبرده از روابط خوب و گسترده کشورش با امارت اسلامی ابراز خوشحالی نموده و بر ایجاد بیشتر همکاری های مشترک تاکید کرد.

وی افزود: ما می‌خواهیم در قسمت امور حج، مساجد و سایر  بخش‌های دینی از طریق اداره امور دینی( ديانت) کشور ما همکاری مستمر داشته باشیم.

سپس وزیر ارشاد، حج و اوقاف ضمن عرض خوش امدید به شارژدافیر سفارت ترکیه، از حسن نظر وی ابراز خرسندی کرد وپیرامون پیشرفت های بزرگ و مهم امارت اسلامی روشنی انداخته و از سفر اخیرش به ترکیه و اشتراک شان در کنفرانس مشورتی علمای جهان اسلام یادآوری کرد ‏و تدویر کنفرانس مشورتی علمای کشورهای اسلامی که در شهر تاریخی استانبول راه اندازی گردیده بود را بسیار ارزشمند و مهم تلقی نموده و گفت این کنفرانس نتایج بسیار سودمندی را برای فلسطین در قبال داشت.

سرپرست وزارت ارشاد حج واوقاف برگزاری چنین نشست ها و کنفرانس های مهم و ارزشمند دینی را بین کشورهای اسلامی بسیار ضروری خواند.

در این دیدار در کنار سایر موضوعات مهم دینی، پیرامون تقویت و توسعه روابط دینی و علمی، تبادل نظریات بین علمای کرام دو کشور و سایر موضوعات مهم بحث و گفتگو صورت گرفت، دوجانب تآکید نمودند تا همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف بیشتر توسعه یافته و استمرار یابد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا