سیاستاخبارTOPجامعه

دیدارمعین مسلکی وزارت امور مهاجرین با روسای کمیساریای عالی ملل متحد در افغانستان و پاکستان

کابل، ۲۰ قوس، باختر
مولوی عبدالرحمن راشد معین مسلکی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان امروز با لئونارد زولو، و خانم فیلیپا کندلر روسای کمیساریای عالی سازمان ملل متحد درامور مهاجرین در افغانستان و پاکستان دیدارکرد.
عبدالمطلب حقانی سخنگوی وزارت امور مهاجرین دراین رابطه به آژانس باخترگفت: در این دیدارجانبین در مورد نظارت و بازدید از مراکز کمک های نقدی و ثبت برگشت کننده گان اجباری از پاکستان و فعالیت های دفاتر ساحوی آن سازمان بحث نمودند.
رییس کمیساریای عالی سازمان ملل متحد درامور مهاجرین در افغانستان گفت: هدف از دیدار امروزی بررسی وضعیت مهاجرین، انتقال پیام وزارت در مورد نشست های سه جانبه و چهارجانبه، برگشت مهاجرین با عزت و طور منظم از پاکستان است تا نتایج مثبت را درقبال داشته باشد، و این سازمان در هرنوع شرایط آماده همکاری های بیشتر است.
همچنان رییس کمیساریای عالی سازمان ملل متحد درامور مهاجرین در پاکستان گفت: هدف ما دیدار با مهاجرین اجباری از نزدیک است، چندین بار با مقامات پاکستانی در مورد اخراج اجباری، ضبط دارایی های آنان، تامین حقوق آنان، و نشست سه جانبه با مقامات پاکستان ملاقات داشتیم، تا پاکستان از این تشدد دست بردارد، و پیام تان را به مقامات پاکستانی انتقال خواهیم داد.
معین مسلکی وزارت امور مهاجرین از همکاری آن اداره در راستای خدمت به برگشت کننده گان اجباری از پاکستان قدردانی نموده گفت: پالیسی امارت این است که با همسایه گان خویش روابط خوب داشته باشد، کشور پاکستان در توافقات قبلی پابند نبوده، امارت اسلامی در تعهدات خویش در قبال مهاجرین همیشه آماده همکاری است و در هر حالت از آن ها حمایت خواهند کرد.
وی افزود، اخراج اجباری افغان ها خلاف قوانین بین المللی، تعهدات و حسن همجواری است، وی از پاکستان نیز خواست تا از آزار و اذیت مهاجرین افغان دست بردارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا