سیاستاخبارTOP

دیدارمعاون سیاسی ریاست الوزرا با نمانیده خاص اتحادیه اروپا برای افغانستان

کابل، ۱۸ دلو، باختر
مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی ریاست الوزرا امروز با توماس نیکولسن، نمایندۀ خاص اتحادیه اروپا برای افغانستان، دیدار کرد.
دفترمطبوعاتی معاونیت سیاسی ریاست الوزرا با ارسال خبرنامه یی به آژانس باختر نگاشته است:‌در این دیدار نماینده خاص اتحادیه اروپا نشست دوحه را برای روابط افغانستان و جهان مهم دانسته، گفت که گزارش اخیر هماهنگ کنندۀ ویژه ملل متحد به رفتن افغانستان به جلو تمرکز دارد.
نمایندۀ خاص اتحادیه اروپا برای افغانستان گفت : در این گزارش دستآوردهای امارت اسلامی، چالش های موجود فراراه امارت اسلامی و راه های پیشرفت افغانستان مشخص شده است.
وی افزود: در این گزارش آمده است، نیاز است که امارت اسلامی در سازمان ملل متحد برای رساندن صدای خویش به جهان، نماینده داشته باشد.
وی گفت: جامعه بین المللی در نشست دوحه کمک های خویش را به افغانستان در بخش های انکشافی و بشری اعلان خواهد کرد.
موصوف خاطرنشان کرد که برای اتحادیه اروپا ، امنیت، فرصت های کاری و صلح برای چهل میلیون نفوس افغانستان بیشتر اهمیت دارد.
وی علاوه نمود: اتحادیه اروپا برای مهاجرین عودت کننده از پاکستان به افغانستان کمک کرده است و این کمک ها در آینده همچنان ادامه خواهد یافت.
وی افزود: ما در افغانستان حضور داریم و به این کشور کمک نموده و به آن ادامه میدهیم.
نماینده اتحادیه اروپا تاکید کرد:‌ اتحادیۀ اروپا آماده است که در بخش مبارزه علیه مواد مخدر در افغانستان، کمک کند.
وی افزود: در آینده نزدیک با نمایندگان پنج کشورآسیای میانه در قرغیزستان در رابطه به مبارزه علیه مواد مخدر نشست خواهد داشت و در مورد افغانستان نیز در آن بحث خواهد شد.
سپس معاون سیاسی ریاست الوزرا ضمن قدردانی از کمک و همکاری های اتحادیۀ اروپا به افغانستان گفت: امارت اسلامی بخش های زیادی از گزارش هماهنگ کننده ویژۀ ملل متحد برای افغانستان را تایید می کند و از فعالیت بانک های اسلامی و آسیایی، آغاز کار پروژه های نیمه تمام و برداشتن تعزیرات سیستم بانکی افغانستان استقبال می کند.
معاون سیاسی ریاست الوزرا گفت: در موجودیت یوناما، گزینش نمایندۀ خاص بخاطر صلح نیاز نمی باشد.
مولوی عبدالکبیر افزود : زیر چتر نظام اسلامی، حاکمیت کامل ملی در افغانستان احیا شده است، جنگ، فساد، مواد مخدر و زورگویی از بین رفته و مردم تکرار آن را نمی خواهند.
وی همچنان گفت: امارت اسلامی از جهان به ویژه از کشورهای اروپایی و اتحادیۀ اروپا خواستار مناسبات نیک و تعامل مثبت می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا