سیاستاخباراقتصادTOP

در نشست کمیسیون اقتصادی در مورد ساخت بند دوم سروبی و تولید ۳۰۰ میگاوات برق گازی در جوزجان بحث شد

کابل ۲۴ جوزا باختر
در نشست کمیسیون اقتصادی امارت اسلامی افغانستان در مورد ساخت بند دوم سروبی و تولید ۳۰۰ میگاوات برق گازی در جوزجان بحث شده است.
دفتر معاونیت اقتصادی ریاست الوزرا در خبرنامه‌ی نوشته است که نشست نوبتی کمیسیون اقتصادی به ریاست ملا عبدالغنی برادر آخند، معاون اقتصادی ریاست الوزرا امارت اسلامی افغانستان در قصر مرمرین برگزار و طی آن در مورد اعمار بند دوم سروبی ولایت کابل و تولید ۳۰۰ میگاوات برق گازی در ولایت جوزجان، مسوده تهیه شده از سوی وزارت معادن و پترولیم در مورد مواد ساختمانی و تعداد دیگر از موضوعات اقتصادی بحث شده است.
در این نشست به وزارت آب و انرژی وظیفه سپرده شد تا با در نظر داشت نظریات کمیسیون اقتصادی در مورد احداث بند دوم سروبی با شرکت‌های مختلف بحث تخنیکی کند و گزارش آن را به کمیسیون اقتصادی ارائه کند.
علاوه از این، به این وزارت هدایت داده شد که در مورد تولید ۳۰۰ میگاوات برق گازی در جوزجان با وزارت معادن و پترولیم و شرکت ارائه کننده طرح، بحث‌های تخنیکی کند و گزارش خویش را به کمیسیون اقتصادی ارائه کند.
هم‌چنان در نشست کمیسیون اقتصادی در مورد مسوده مواد ساختمانی (ریگ، جغل، سنگ تهداب) که از سوی وزارت معادن و پترولیم ارائه شده بود، بحث شد و پس از ارزیابی همه‌جانبه این مسوده، به کمیته تعیین شده در موافقتنامه مواد ساختمانی به رهبری وزارت یادشده وظیفه سپرده شد که با توجه به تعدیلات وارده از سوی کمیسیون اقتصادی، به منظور غنی سازی هرچه بیشتر مسوده جلسه‌ مشترکی را با وزارت خانه‌ها و ادارات ذیربط تشکیل و مسوده نهایی را برای منظوری به دفتر عالیقدر امیر المؤمنین شیخ القرآن و الحدیث مولوی هبة الله آخندزاده حفظه الله تعالی بفرستد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا