سیاستاخبارTOPجهان

دادگاه عالی پاکستان روند رسیدگی به درخواست توقف اخراج پناهجویان افغان را آغاز کرد

 

کابل  ۱۱ قوس  باختر

رسانه های  پاکستانی گزارش داده اند که دیوان مرکزی آنکشور روند رسیدگی به درخواست متوقف ساختن اخراج اجباری پناهجویان افغان را آٰغاز کرده است.

شماری از فعالان سیاسی پاکستان چندی قبل درخواست را تحویل  دیوان عالی آنکشور دادند که در آن بر توقف روند اخراج مهاجران افغان از آنکشور تاکید شده است.

این در حالی است که حکومت موقت پاکستان روند اخراج مهاجران افغان را از آن کشور با شیوه قهرجن آغاز کرده است و تاکید داشته است که تا ماه جنوری سال آینده عیسوی حدود یک اعشاریه هشت میلیون افغان از آنکشور که به گفته مقام های پاکستان فاقد اسناد اقامت اند اخراج خواهند شد، اقدام که واکنش های سخت جهانی را در پی داشته است

حالا شماری از فعالان سیاسی پاکستان با رجوع به دیوان عالی آنکشور در تلاش اند که مانع اخراج پناهجویان افغان شوند و گفته اند که حکومت موقت  صلاحیت اخراج پناهجویان را ندارد و دادگاه عالی پاکستان به روز جمعه رسیدگی به پرونده توقف اخراج پناهجویان افغان را آغاز کرده است.

عمر ایجاز گیلانی؛ وکیل مدافع فعالان حقوق پناهندگان به رویترز گفته است «به دلیل فوریت‌ها، از آنجایی که هزاران نفر هر روز در رنج به سر می‌برند، از دادگاه درخواست کرده‌ام تا اوایل هفته آینده به این پرونده رسیدگی کند

او همچنین گفته است که سه قاضی که به این پرونده رسیدگی می‌کنند از وزارت‌های داخله، خارجه و مقامات نظامی خواسته‌اند تا در مورد روند اخراج پناهجویان افغان به این دادگاه توضیح ارائه کنند.

این در حالی است که از اول اکتوبر تاکنون حدود ۴۰۰ هزار مهاجر افغان فاقد اسناد اقامت از پاکستان به افغانستان بازگردانده شده‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا