اخبارجامعه

جاری شدن سیلاب در بامیان خسارات مالی در پی داشت

 

بامیان ۲۶ جوزا باختر

جاری شدن سیلاب‌ها در ولسوالی سیغان و مرکز بامیان خسارات هنگفت مالی در پی داشت.

مسوولان محلی در بامیان گفتند که در پی جاری شدن سیلاب‌های ناوقت روز گذشته (جمعه، ۲۵ جوزا) در قریه‌های قطارسم در ولسوالی سیغان و گلستان مربوطات شهر بامیان، خسارات هنگفت مالی به باشنده‌گان این ولایت وارد شده است.

صبور فرزان سیغانی، سخنگوی مقام ولایت بامیان به خبرنگار آژانس اطلاعاتی باختر گفت که در نتیجه این سیلاب‌ ۶۰ رأس مواشی تلف شده، حدود ۲۰۵ جریب زمین زراعتی و ۶ کیلومتر کانال آب زراعتی به گونه کامل تخریب شده است.

سیغانی می‌افزاید که ۱۲ خانه مسکونی به گونه قسمی تخریب شده و حدود ۲۶ کیلومتر سرک از قریه قطارسم الی سوخته چنار ولسوالی سیغان تخریب و به روی رفت و آمد موتر‌های تیز رفتار مسافربری مسدود شده است.

به گفته‌ی وی؛ مسوولان ولسوالی سیغان در محل سیلاب‌زده در قریه قطارسم حضور یافته و موترهای مسافربری که در اثر سیلاب گیر مانده بودند را از سیلاب خارج کردند.

براساس گفته‌های سخنگوی مقام ولایت بامیان؛ مولوی عبدالله سرحدی، والی این ولایت به مسوولان ریاست‌های مبارزه با حوادث طبیعی، هلال احمر و فواید عامه بامیان هدایت داده که به گونه عاجل به ساحات سیلاب زده رفته ضمن توزیع کمک‌های فوری غذایی و البسه به آسیب‌دیده‌گان، در قسمت پاک کاری و ترمیم تخریبات سرک ولسوالی سیغان و کانال‌های آب زراعتی در قریه‌های قطارسم و گلستان اقدام کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا