اخباراقتصادجامعهTOP

تلاش برای نهایی سازی کارخط انتقال گازشبرغان به مزارشریف

شهرمزارشریف 18 قوس باختر
روند کار لوله‌کشی برای انتقال گاز شبرغان به شهر مزارشریف در مربوطات ولسوالی چمتال بلخ به شدت جریان دارد.
این پروژه به ارزش یک صدو شش میلیون افغانی از بودجه داخلی افغانستان تمویل میگردد که کار آن توسط انجنیران مسلکی افغان به پیش میرود.
مولوي اختر محمد منصور رييس تصدي افغان گاز به آژانس خبری باختر گفت که قرار است کار این پروژه ی بزرگ به زودی به پایان برسد.
منصور می گوید که بر اساس پلان تعیین شده در ۹ ماه گذشته، شانزده کلیومترکار این پروژه به پیش می‌رفت اما کارمندان این اداره توانسته است که بیست کیلومتر پروژه را تکمیل کنند.
به گفته ی منصور، این خط لوله به طول ۹۴ کیلومتر با در نظرداشت معیارهای بین المللی از شبرغان الی فابریکه کود و برق شهر مزارشریف ساخته می شود و می تواند دو برابر گاز را ، نسبت به لوله قبلی از معادن گاز شبرغان به مزارشریف منتقل کند.
انجنیر صبور مسوول لوله‌کشی پروژه ی انتقال گاز شبرغان به مزارشریف می گوید که با تکمیل این پروژه، علاوه بر کارخانه کود و برق شهر مزارشریف، برای شهروندان مزارشریف نیز گاز توزیع خواهند شد. به گفته وی با وصل این پروژه ظرفيت انتقال گاز به شهر مزارشریف نیز چندین برابر افزایش می یابد.
شهروندان مزارشریف از آغاز پروژه انتقال گاز شبرغان به شهر شان، اظهار خرسندی می کنند ومی گویند که استفاده از گاز شبرغان در خانه های شأن با بهای اندک، یک آرمان است .
برای تکمیل شدن کار انتقال گاز از شبرغان به شهر مزارشریف دو سال تعیین شده است و اما با در نظرداشت کاری که تابحال اجرا شده است؛ احتمال دارد این پروژه از معیاد تعیین شده آن وقت‌تر تکمیل و به بهره برداری سپرده شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا