اخبارTOPجامعه

تحویل دهی صدها خانه برای زلزله زدگان در ولسوالی زنده جان هرات

هرات۱۶دلو باختر
به سلسله تحویل خانه ها برای زلزله زدگان هرات این بار ، 387 خانه تحت نظارت کمیسیون رسیدگی به زلزله زدگان در 13 قریه ولسوالی زنده جان هرات تسلیم شد.
در مراسمی که به همین مناسبت برگزار شده بود مولوی احمد الله متقی رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات و سخنگوی کمیسیون رسیدگی به زلزله زدگان هرات بیان داشت که در مجموع 544 خانه در 15 قریه برای زلزله زدگان از سوی این شرکت تکمیل گردیده که 387 باب خانه امروز توزیع می شود و به تعداد 157 خانه دیگر نیز تا ده روز دیگر برای آسیب دیدگان زلزله توزیع می گردد.
سخنگوی کمیسیون رسیدگی به امور زلزله زدگان هرات در این مراسم بیان داشت که امارت اسلامی در پهلوی ساخت خانه ها برای زلزله زدگان هرات خدمات دیگری نیز از قبیل انتقال مریضان به مرکز کشور جهت تداوی، ساخت کلینیک های سیار برای معالجه مریضان در سطح قریجات، آماده کردن غذا و توزیع خیمه ها نیز انجام داده است و این روند ادامه خواهد داشت.
مولوی احمد الله متقی علاوه نمود که هزینه ساخت این 544 باب خانه از سوی نظام امارت اسلامی پرداخته شده است که در حدود 120 میلیون افغانی می باشد و هم اکنون نزدیک به 4000 باب خانه برای زلزله زدگان هرات در حال ساخت می باشد که 85 فیصد کار این خانه ها تکمیل و برای آسیب دیدگان توزیع گردیده است.
با این حال افرادی که امروز صاحب خانه شده اند با ابراز خرسندی از نظام امارت اسلامی می گویند اکنون یکی از دغدغه های عمده آنان که همانا سرپناه برای شان بوده رفع گردیده و امیدوارند که در آینده نیز از سوی امارت اسلامی در بخش های مختلف همراه شان همکاری صورت گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا