اخبارفرهنگTOP

به مناسبت هفته کتاب، نمایشگاه یک روزه قرآنکریم و کتاب در لوگر برگزار شد

پل علم ۲۷ ثور باختر
ریاست اطلاعات و فرهنگ لوگر به مناسب هفته کتاب، نمایشگاه‌ یک روزه قرآن‌کریم و کتاب را در سرک چهارراهی شاروالی پل علم برگزار کرد.
رفیع الله صمیم، رئیس اطلاعات و فرهنگ گفت که این نمایشگاه یک روزه به منظور توسعه و تقویت فرهنگ مطالعه در جامعه راه اندازی شده است که در آن کتاب‌های کتاب‌خانه عامه و کتاب‌خانه‌ها و کتابفروشی‌های خصوصی به نمایش گذاشته شده است.
رفیع الله صمیم، عشق به کتاب و مطالعه را زیربنای توسعه و شکوفایی یک جامعه خواند و اطمینان داد که مسابقات و برنامه‌های علمی متعدد دیگری در این زمینه در تمامی ولسوالی‌ها و مرکز لوگر روی دست است و برگزار خواهد شد.
به گفته‌ی وی؛ در حال حاضر فرهنگ کتابخوانی در میان جوانان، شاگردان و محصلان این ولایت روز به روز در حال بهبود است.
داکتر شفیق الله شفقت، استاد مؤسسه تحصیلات عالی، از این اقدام ریاست اطلاعات و فرهنگ سپاسگزاری کرد و گفت که این گونه نمایشگاه‌ها و برنامه‌های علمی هر روز می‌تواند فرهنگ مطالعه را در میان جوانان تقویت کند.
همین‌گونه علاقه مندان به نمایشگاه یادشده، استاد ایام الدین همت، سید دل آغا حیدری و چند تن دیگر، این گونه برنامه‌ها را در رواج فرهنگ مطالعه مهم خواندند و افزودند که تلاش‌های ریاست اطلاعات و فرهنگ به این امر منجر شده است که عشق و علاقه به مطالعه در میان جوانان تقویت شود.
از سوی دیگر، مدیران کتابفروشی های خصوصی گفتند که کارشان نسبت به قبل بهتر شده است و روزانه ده‌ها فرد به ویژه جوانان برای خرید کتاب به آنان مراجعه می کنند.
آنان چنین نمایشگاه‌هایی را در زمینه بازاریابی موثر می‌دانند و اطمینان می دهند که برای توسعه فرهنگ مطالعه تخفیف کاملی در قیمت های خود در نظر گرفته اند.
گفتنی است که پیش از این هم نمایشگاه‌های کتاب، آثار تاریخی، صنایع دستی موزیم منطقه‌ای و آثار هنرمندان از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ لوگر برگزار شده بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا