اخبارجامعهTOP

برای ده ها زن در پروان زمینه کار مساعد شد

چاریکار، ۲۲ قوس ، باختر
یک شرکت تولیدی خصوصی در شهر چاریکار مرکزپروان برای ده ها زن زمینه کار را مساعد ساخته است.
انیسه، مسوول بخش زنان این شرکت می گوید که روزانه هشتاد زن در این شرکت تولیدی مصروف پروسس و بسته‌بندی کشمش اند و از این طریق به خانواده های شان نان آور هستند.
وی از امارت اسلامی می خواهد تا همچو‌ شرکت های تولیدی را در این ولایت فعال سازند تا برای زن های بی بضاعت و بی سرپرست زمینه کار فراهم گردد.
قاری راز محمد یاسر، رییس صنعت و تجارت پروان، از رهبری شرکت پروسس و بسته‌بندی کشمش، بابت فراهم سازی زمینه کار برای زنان استقبال کرده می گوید که ما در تلاش هستیم تا شرکت ها و سرمایه گذاران را جذب نمایم که زمینه کار برای سایر افراد مهیا گردد.
وی افزود که در حال حاضر تعداد ۲۵ شرکت تولیدی در نقاط مختلف این ولایت فعالیت داشته که در آن زمینه کار برای صد ها تن فراهم شده است واز سایر سرمایه گذاران می خواهد تا جهت ایجاد اشتغال زایی به پروان بیایند چون امنیت تامین بوده و شرایط برای سرمایه گذاری مساعد می باشد.
با این حال شماری از زنان که از نبود نان آور و بی سرپرستی رنج می برند می گویند که با کار کردن در این شرکت ما می توانیم که برای خانواده های خود امرار معاش و یک لقمه نان تهیه کنیم.
حاجی علی جان مسوول شرکت پروسس و بسته‌بندی کشمش به آژانس باخترگفت که در این شرکت تعداد ۸۰ تن از طبقه‌ی اناث و ۲۰ تن ذکور از ساعت ۸ صبح تا ۳:۳۰ بعد از ظهر کار می کنند که روزانه ۴ تُن کشمش را پروسس و بسته بندی می کنند و در ظرف ۱۸ روز مقدار ۶۰ تُن کشمش را به کشور روسیه صادر می کنیم.
علی جان افزود که ما در تلاش هستیم تا کارمندان بیشتر را جذب کنیم و در حال حاضر این شرکت به کدام چالش خاص مواجه نمی باشد.
وی اشاره کرده که در این شرکت از ولایات قندهار، غزنی و شماری ولایات دیگر کشمش را جمع‌اوری و پس از پروسس به خارج صادر می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا