اخباراقتصادفرهنگTOP

بازدید سرپرست وزارت معادن و پترولیم از ساحه معدن مس عینک لوگر

کابل20 ثور باختر

 شیخ الحدیث شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم، در سفر شان به ولایت لوگر در حالیکه ملا خیرالله خیرخواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، ژاو شینک سفیر چین مقیم کابل، مولوی ضیاءالرحمن مدنی والی لوگر و معین وزارت انرژی و آب نیز حضور داشتند از ساحه معدن مس عینک دیدن بعمل آوردند.

دفتر مطبوعاتی وزارت معدن و پترولیم امروز با نشر این خبر گفته است، سرپرست وزارت معادن و پترولیم و هیئت همراه شان از ساحات مختلف معدن مس عینک و آثار باستانی ساحه عینک دیدن نموده، پیشرفت ها و کار پروژه مس عینک را از نزدیک نظارت و ارزیابی نمودند و درنشستی که با مسوولین

کمپنی ام سی سی در ساحه صورت گرفت، مسوولین کمپنی از پیشرفت ها و فعالیت های کاری پروژه مس عینک معلومات ارایه نمودند.

مسوولین کمپنی ام سی سی  از آغاز کار اعمار سرک معدن مس عینک که قرار است به زودی شروع گردد، نهایی شدن طرح حفاظت آثار باستانی، اعمار کمپ ها، پیشرفت امور اکتشافی معدن غربی عینک و سایر پیشرفت های پروژه معلومات مفصل ارایه کردند.

آنان افزودند: اکثر مشکلات پروژه مرفوع گردیده و آماده آغاز عملی کار پروژه هستیم و با آغاز عملی کار پروژه معدن مس عینک به آثار باستانی در ساحه صدمه وارد نخواهد شد.

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز در مورد آثار باستانی ساحه و حفاظت آن صحبت نموده خواهان اغاز کار پروژه گردیده وعده همکاری های لازم وزارت اطلاعات و فرهنگ را جهت تسریع کار پروژه سپرد.

همچنان معین وزارت انرژی و آب در قسمت تامین برق و آب برای معدن مس عینک اطمینان داده همکاری های وزارت انرژی و آب را وعده سپرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا