اخبارTOPجامعه

اوچا؛ مصوونیت غذایی در افغانستان بهبود یافته و سطح گرسنگی حاد کاهش یافته است

 

کابل  ۱۱ جدی  باختر

اوچا یا دفتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل، گزارش یک‌ساله از کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان را ارائه کرده‌است که در آن به بهبود مصونیت غذایی در افغانستان و کاهش سطح گرسنگی حاد در ایت کشور اشاره شده است.

این دفتر با نشر اعلامیه‌ای گفته است از آغاز سال جاری تا کنون، 53 میلیون دالر از صندوق مرکزی واکنش اضطراری ملل متحد و 135 میلیون دالر نیز از صندوق بشردوستانه افغانستان، برای حمایت و فعال کردن اقدامات بشردوستانه به شمول کمک به مردم آسیب‌دیده از حوادث طبیعی و بحران‌های ناگهانی، به مصرف رسیده‌است.

به گفته این دفتر، این کمک‌های مالی در بخش‌های سرپناه، غذا، صحی، آب، حفظ‌الصحه و سو‌تغذیه برای نیازمندان هزینه شده است.

در گزارش آمده که با این کمک‌های مالی چشم‌انداز مصوونیت غذایی اندکی بهبود یافته است و تعداد افرادی که پیش‌بینی می‌شد بین نوامبر 2023 و مارچ 2024 گرسنه‌گی حاد را تجربه کنند، از 18.3 میلیون نفر به 15.8 میلیون نفر کاهش یافته‌است.

بر اساس ا ین گزارش، باوجود کاهش آمار افغان‌های که با گرسنه‌گی حاد مواجه هستند، اما بین نومبر امسال و مارچ سال آینده میلادی، 15.8 میلیون نفر این چالش را تجربه خواهند کرد.

به گفته این نهاد، تعداد افرادی که در شرایط اضطراری ناامنی غذایی قرار دارند نیز کاهش یافته و از 5.1 میلیون به 3.5 میلیون نفر رسیده‌است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا