اخبارTOPجامعه

استقبال پرشور مردم ازپیام عیدی رهبر امارت اسلامی افغانستان

 

کابل 26 جوزا باختر

شهروندان، ازپیام عیدی رهبر امارت اسلامی افغانستان استقبال کردند.

آنان پس ازخوانش پیام عالیقدرامیرالمومنین، گفتند که توجه به دستورات رهبر امارت اسلامی، افغانستان را به سوی بهروزی وپیشرفت می برد.

دو روز مانده تا عید قربان، ملیون ها نسخه ازپیام عیدی رهبر امارت اسلامی، در سرتاسر افغانستان، پخش شد و مردم با شور وشوق آن را به خوانش گرفتند.

عالیقدرامیرالمومنین حفظه الله، درپیام عیدی اش، ازشهروندان افغانستان خواسته، ازاین که درتمام افغانستان، نظام شرعی وامنیت سرتاسری تامین شده است، ازالله تعالی شکرگذار باشیم.

رهبر امارت اسلامی ازمعادن به عنوان سرمایه های عامه یاد کرده وگفته است که امارت اسلامی افغانستان در راستای بازسازی و توسعه و بهره گیری ازمعادن، گام های موثری برداشته است.

او ازمسوولان امارت اسلامی خواست تا مسوولیت های شان را در برابر مردم به خوبی وبا مهربانی، انجام دهند و دروازه های شان را همواره به روی مردم بازنگهدارند.

عالیقدر امیرالمومنین، دراین پیامش، گفته که امارت اسلامی برحقوق یتیمان، بیوه زنان ، معلولان، فقرا وکمک به آنان، قویا متعهد است.

رهبر امارت اسلامی، ازافغانهای سرمایه دار خواست تا مردم نیازمند را فراموش نکنند ودستگیر آنان باشند.

عالیقدرامیرالمومنین، مردم را به اتحاد ویک پارچه گی دعوت کرد وگفت”این نظام، به قیمت خون تعداد زیادی از شهدا و زحمات و قربانی های مجاهدین و مسلمانان مخلص، به دست آمده است، بیایید که برای حفاظت آن، همه با اتفاق و اخلاص ایستاد شویم، مانند برادر درکنار همدیگر قرار گیریم، دسایس دشمنان ار خنثی سازیم وقدرامنیت، رفاه، آبادی ونظام حاکم شرعی را بدانیم وبرای تقویت و استحکام بیشترآن، دست به کار باشیم.”

او دراین پیام عیدی، گفته که امارت اسلامی با تمام جهان، به ویژه ممالک اسلامی، مناسبات سیاسی واقتصادی، درچارچوب شریعت می خواهد و دراین راستا، مکلفیت خویش را ادا کرده است.

رهبر امارت اسلامی به وقوع سیلاب های ویرانگر درافغانستان واخراج اجباری مهاجران افغان، اشاره کرده وگفته است که امارت اسلامی، همچنان درپی کمک و دستگیری مهاجران بازگشت کننده و سیلاب زدگان است.

عالیقدر امیرالمومنین حفظه الله، همچنان دراین پیام عیدی، اشاره یی به حملات و مظالم صهیونیست های اسرائیلی، درغزه کرده وگفته که حمله برزنان، کودکان و مسلمانان مظلوم را یک بار دیگر، با شدید ترین الفاظ محکوم می کند و ازسایر ممالک می خواهد تا به خاطر جلوگیری ازاین جنایت های بزرگ ومظالم وحشیانه، مکلفیت های شان را به گونه ی درست ادا کنند.

شهروندان افغانستان، پس ازخوانش این پیام مهم و جامع، ازآن استقبال کردند ووعده سپردند که برای سعادت و پیشرفت و وحدت ملی، به هر دستور رهبر امارت اسلامی افغانستان، توجه خواهند کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا