اخبارTOPجهان

احتمال آتش‌بس در غزه یک شبانه روز دیگر

 

کابل  ۱۳ حوت باختر

یک مقام ارشد حماس از احتمال برقراری آتش‌بس در غزه ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده خبر داده است.

خبرگزاری فرانسه به قول از یک مقام ارشد حماس گفته است: در صورت موافقت رژیم اسرائیل با خواسته‌های این گروه، احتمال برقراری آتش‌بس درغزه ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده وجود دارد.

عقب ‌نشینی نظامیان رژیم اسرائیل ازغزه، افزایش کمک‌های بشردوستانه و بازگشت آوارگان فلسطینی به شمال غزه است، خواست های حماس برای آتش بس در غزه است.

او افزوده است که آنان خواستار ورود روزانه‌ ۴۰۰ تا ۵۰۰ کامیون حامل مواد غذایی، دارو و سوخت به نوار غزه به‌عنوان بخشی از توافق آتش‌بس هستند.

 

از سوی دیگر، قرار است امروز نمایندگان امریکا، قطر و حماس در قاهره، پایتخت مصر در مورد پیشنهاد آتش‌بس شش هفته‌ای درغزه گفتگو کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، رژیم اسرائیل هنوز در این مورد تبصره نکرده‌ است، اما یک مقام امریکایی خوشبین به آتش بس است زیرا رژیم اسرائیل با شکل و محتوای این پیشنهاد تا اندازه موافق است.

این در حالی است که اسرائیل همچنان با قساوت در برابر مردم غزه برخورد می کند حتی صف دریافت کنندگان کمک و خیمه های بیجا شدگان را هدف قرار داده است، کار که نزدیکترین متحدان این رژیم را نگران ساخته است.

از طرف دیگر افزایش تلفات نظامیان اسرائیلی، بن بست در جنگ وواکنش های داخلی در برابرنتانیاهو نیز، رژیم اشغالگر را در تنگنا قرار داده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا