اخبارTOPجهان

اتحادیه اروپا؛ حمله اسرائیل به رفح، منجر به فاجعه انسانی غیر قابل توصیف خواهد شد

کابل ۲۲ دلو باختر
جوسپ بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی گفته است که حمله اسرائیل به رفح، منجر به یک فاجعه انسانی غیر قابل توصیف خواهد شد.
بورل درصفحه‌ی اکس‌ خود نگاشته است: « من هشدار چندین کشور عضو اتحادیه اروپا را تکرار می کنم که حمله اسرائیل به رفح منجر به یک فاجعه انسانی غیرقابل توصیف و تنش های شدید با مصر خواهد شد.»
او افزوده است که از سرگیری مذاکرات برای آزادی گروگان‌ها و تعلیق خصومت‌ها تنها راه جلوگیری از خونریزی است.
پیش ازاین، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیراسرائیل، گفته بود: به ارتش دستور داده خود را برای ورود به شهر رفح آماده سازند، به دنبال این اظهارات، انتقاد‌ها از حمله احتمالی اسرائیل به رفح بالا گرفت، قطر، امارات متحده عربی و آلمان نیز روز گذشته نسبت به عملیات نظامی اسراییل در رفح هشدار دادند.
آنالنا بائربوک، وزیر خارجه المان گفته است که ۱.۳ میلیون نفر در یک فضای بسیار کوچک به دنبال محافظت ازخود در برابر جنگ هستند و حمله اسرائیل به رفح یک فاجعه انسانی خواهد بود.
قطر نیز با محکوم کردن این تصمیم اسرائیل، نسبت به «فاجعه انسانی» هشدار داد.
وزارت خارجه امارت متحده عربی نیز در بیانیه‌ی، نسبت به پیامد‌های انسانی جدی که ممکن است از این عملیات ناشی شود، هشدار داده و اعلام کرد که این کشورعمیقاً نگران طرح ارتش اسرائیل برای آغاز عملیات در رفح است.
شهررفح در جنوب نوار غزه و در مرز با مصر واقع شده و براساس گزارش‌ها؛ نزدیک به ۱.۳ میلیون فلسطینی از جمله آوارگانی که از سایر قسمت‌های نوار غزه بیرون شدند، در این شهر هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا