اخباراقتصادTOP

عواید وزارت مالیه در سه ماه نخست سال مالی افزایش یافته است

کابل16سرطان باختر
وزارت مالیه می‌گوید بیش از ۲۴ میلیارد افغانی در سه ماه نخست سال مالی از گذرگاه‌های کشور درآمد داشته است که نسبت به سال پار افزایش را نشان می‌دهد.
به گزارش آژانس خبری باختر،احمد ولی حقمل، سخنگوی این وزارت، علت افزایش درآمد در گذرگاه‌ها را نبود فساد در گذرگاه‌ها می‌داند.
آقای حقمل گفت: «تقریباً تا اکنون ۲۴ اعشاریه ۱۶ میلیارد افغانی از گمرکات افغانستان عواید بوده است. این عواید نسبت به سال‌های دیگر بسیار خوب است.»
در همین حال، اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری می‌گوید که افزایش صادرات و واردات بر درآمدهای کشور تاثیر مثبت دارد و افزایش درآمدهای کشور به علت افزایش صادرات زغال سنگ به پاکستان صورت گرفته است.
خانجان الکوزی، عضو هیات مدیره اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری، گفت: «پارسال تقریباً در یک ربع نزدیک به ۲۰۰ میلیون دالر صادرات داشتیم، حال اضافه از ۴۰۰ میلیون داریم. ما امیدوار استیم که پارسال ما یک میلیارد دالر صادرات داشتیم. امسال شاید یک و نیم میلیارد دالر شود.»
بربنیاد اطلاعات وزارت مالیه، بیش از پنج میلیارد افغانی از گذرگاه هرات، سه اعشاریه چهار میلیارد افغانی از گذرگاه ننگرهار و نزدیک به سه میلیارد افغانی از گذرگاه قندهار در ربع اول سال مالی به دست آمد است.رخشانه علوی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا